Жирні кислоти служать енергією для м'язів, серця та інших органів в якості будівельних блоків для клітинних мембран і для зберігання енергії для організму. Жирні кислоти, які не використовуються в якості енергії, перетворюються в тригліцериди. Тригліцерид є молекулою, утворене шляхом приєднання трьох жирних кислот до гліцериновому з'єднанню, яке служить в якості кістяка. Потім тригліцериди зберігаються в організмі у вигляді жирової тканини.

Мононенасичені жирні кислоти містять одну подвійну зв'язок. Приклади продуктів з високим вмістом мононенасичених жирів містять авокадо, горіхи і маслини, арахіс і масла каноли. Вчені вважають, що збільшення споживання мононенасичених жирів (наприклад, вживання більшої кількості горіхів) корисно для зниження рівня холестерину ( «поганого» холестерину) і зниження ризику ішемічної хвороби серця, особливо якщо мононенасичені жири використовуються для заміни насичених жирів і очищеного цукру.
Поліненасичені жирні кислоти містять більше однієї подвійного зв'язку. Приклади продуктів з високим вмістом поліненасичених жирів включають рослинні масла, кукурудзу, насіння подсонуха і сою.

Основними жирними кислотами є поліненасичені жирні кислоти, які необхідні організму для метаболічного функціонування, але не можуть вироблятися, і тому їх потрібно купувати з їжі і добавок.

Омега-3 жирні кислоти представляють собою клас істотних поліненасичених жирних кислот з подвійною зв'язкою в третьому карбоновому положенні від метильного кінця (звідси і використання "3" у їх описі).

Продукти містять омега 3 жирні кислоти

  • Риба і морепродукти (лосось, макрель, печінка тріски, оселедець, тунець).
  • Горіхи і насіння також входять в список продуктів з омега 3. Горіхи, Чіа і лляні насіння є кращими джерелами поліненасичених жирів.
  • Овочі. Багато овочів, особливо зелені листові, є хорошими джерелами ALA.
  • Масла - багато масел в деякій мірі містять омега-3, зазвичай у формі ALA. До них відносяться масло гірчиці, масло волоського горіха і масло конопель.

Яка користь омега-3 жирних кислот?

Багато досліджень показують, що жирні кислоти омега-3 допомагають підтримувати:

  • Серцево-судинне здоров'я (зниження артеріального тиску, холестерину, зменшення нарощування бляшок в артеріях і ймовірності серцевого нападу або інсульту).
  • Стабілізація рівня цукру в крові (запобігання діабету).
  • Зменшення болю в м'язах, кістках і суглобах шляхом зниження запалення.
  • Допомога в підтримці балансу холестерину.
  • Поліпшення настрою і запобігання депресії.
  • Зміцнення розуму і допомогу в концентрації і навчанні.
  • Підвищення імунітету.
  • Лікування розладів травлення, таких як виразковий коліт.
  • Зниження ризику розвитку раку і запобігання повторної рецидиву раку.
  • Поліпшення зовнішнього вигляду, особливо для здоров'я шкіри.

Стаття по темі: Омега 3 як приймати

Омега 3 протипоказання

Використання добавок омега-3 було пов'язане з різними взаємодіями з лікарськими засобами, у тому числі з аспирином, антикоагулянтами, антиагрегантами та деякими рослинними добавками. Крім того, застосування добавок може викликати невелике підвищення рівня глюкози в крові натощак у деяких пацієнтів з діабетом. Омега-3 добавки можуть викликати гіпотонію у деяких людей. Перед тим, як приймати омега-3 або будь-яку дієтичну добавку, ви повинні обговорити їх використання з вашим лікарем, щоб запобігти можливим взаємодіям або протипоказанням.

Препарат з Омега-3

Зараз випускається досить велика кількість добавок з Омега 3. Ці БАДи доступні у різних формах, включаючи капсули, жувальні таблетки та рідкі склади. Омега-3 складу препарату - риб'ячий жир, який забезпечує EPA і DHA, а також льняное масло, яке забезпечує ALA. Масла водорослей є вегетаріанським джерелом DHA.

Однією з найпопулярніших добавок омега 3 є Puritan Pride Omega 3 американського виробництва. У лінійці продуктів даного бренду представлений широкий вибір жирів омега 3: з різною фасуванням і концентрацією. Більш детально ознайомитися з асортиментом омега 3 Пурітанс Прайд можна тут.

Як вибрати Омегу 3

Найбільш важливими серед всіх омега-3 кислот є жирні кислоти DHA (докозагексаєнова кислота) і EPA (ейкозапентаєнова кислота). Співвідношення яких дуже важливо враховувати при покупці активної добавки, так як вони входять до складу клітинних мембран нашого організму. У складних системах організму цих кислот більше, в простих - менше. Наш мозок на 30% складається з поліненасичених кислот. Високий вміст DHA кислот в сірій речовині головного мозку, сітківці ока, тканинах яєчок і складі сперми.
Кислоти DHA і EPA містяться тільки в жирних сортах риби - сардина, скумбрія, лосось, оселедець. Виходячи з усього, стає зрозуміло, навіщо звертати увагу на склад жирних кислот DHA і EPA в добавках Омега 3.