Чи можна обійтися без вітамінів?

Навколо вітамінів і вітамінно-мінеральних комплексів часто ходять різні легенди, народжені спорами вчених і маркетинговими прийомами.

Багато хто вважає, що можна обійтися без синтетичних вітамінів, повністю замінивши їх правильним харчуванням. Така версія родом ще з зародження фармацевтичної промисловості, коли технології виробництва тільки набирали обертів досконалості і ставили під сумнів корисність таких вітамінів. На сьогоднішній день, синтетичні вітаміни це речовини, за хімічним складом ідентичні натуральним вітамінам, більш того багато з них синтезують з природних джерел. Найчастіше вони мають такий молекулярний склад і такі органічні сполуки, які легше засвоюються організмом і ефективніше працюють. Крім цього, необхідні організму речовини для нормального функціонування не завжди присутні в нашому раціоні або ж зовсім не засвоюються зі звичайною їжею. Тому можна сказати, що і синтетичні, і натуральні вітаміни важливі і потрібні для організму людини!

Чи приводить прийом вітамінів до звикання

Після цього, слід питання, а ні приводить прийом вітамінів до звикання? Зустрічне питання: Значить їжа, повітря, вода і сон, це у нас теж звикання і залежність? Вітаміни та мінерали це природні для людського організму сполуки, частина нашої нормальної життєдіяльності, наш захист і фундамент, це не чужорідне або наркотичну речовину, яке не властиве нашому організму.

Стаття по темі: Для чого потрібен Вітамін Е

Краще комплекс вітамінів або окремо?

І ще одна дуже дискутується і неоднозначна тема: краще комплекс або окремо? Думки вчених, докторів, фахівців розходяться в цьому питанні. Однією чіткої вірної позиції тут немає. Але є ряд фактів, які допомагають зробити висновки для себе. Активним просуванням прийому вітамінно-мінеральних комплексів окремо займаються виробники таких комплексів. Так би мовити, рекламний хід, обгрунтований Не вірно дослідженнями. Крім цього фармацевтична промисловість не стоїть на місці, виробники враховують можливу несумісність (хоча деякі дослідження показують, що несумісні з'єднання на практиці не надали один одному перешкод в засвоєнні). Створюючи цілі комплекси в одній таблетці, використовуються різні технології. Наприклад, технологія мікрогрануляціі коли різні сполуки полягають в мікрогранули і вивільняються в тільки певних умовах, або ж створення таблеток, в яких компоненти розташовані шарами і кожен з них розщеплюється по черзі.

Будьте здорові!

 

Автор статті: Григорович Наталія