Почуття загальної слабкості, млявості, сонливості і втоми більше, ніж будь-коли? Ці ознаки вказують на ослаблену імунну систему. У випадках, коли присутні також симптоми з боку верхніх дихальних шляхів, такі як нежить, кашель, біль у горлі, головний біль або помірна лихоманка, важливо прискорити процес - зміцнення організму може запобігти тривалі або серйозні ускладнення.

Весна - це перехідний період, коли наш організм, природно, отримує менше сонячного світла, свіжих фруктів і овочів, а також кисню. В результаті цих змін імунна система частіше послаблюється, стає менш стійкою до антигенів.

Більшість людей з ослабленим організмом схильний вірусним інфекціям в холодну і вологу погоду, коли повітряно-крапельні віруси та інші мікроорганізми стають активними. Тому зміцнення організму необхідно для запобігання щорічних простуд і більш серйозних захворювань.

Нижче ми зібрали топ 5 добавок для зміцнення імунітету

1.Вітамін С

Одним з найбільш важливих вітамінів, які допомагають підвищити імунітет і запобігти застуді, є вітамін С (або аскорбінова кислота). В організмі цей вітамін діє як антиоксидант, захищаючи клітини від ушкодження вільними радикалами.

Рекомендована добова норма вітаміну С становить 60 мг для дорослих, 50-60 мг для підлітків і 35-45 мг для дітей. Жінкам, які годують груддю і кращим, потрібно до 100 мг / сут вітаміну С.

Більшу частину вітаміну С можна вживати зі свіжими фруктами і овочами, але в холодну пору року рекомендується приймати його додатково у вигляді харчових добавок.

2. Вітамін D

Вітамін D в цій складній і вкрай важливою для існування організму системі виступає в ролі внутрішнього иммуномодулятора. Він одночасно підсилює ефективність нашої вродженої імунної системи - і коригує відповідь придбаної. Це дозволяє уникнути зайвого запалення, яке, як правило, погіршує перебіг захворювань.

Так, при знижених рівнях вітаміну D погіршується синтез двох протимікробних та противірусних компонента вродженої імунної системи: бета-дефінзіна і каталецідіна, знижується кількість імунних клітин, здатних "пожирати" шкідливі бактерії і віруси, порушується їх робота. Виявляються надлишкові рівні протизапальних цитокінів - молекул, "координуючих" узгоджені дії імунної, ендокринної та нервової систем у відповідь на патологічні впливу. Все це істотно знижує ефективність імунної відповіді організму на інфекцію і взаємодія цих систем в нормальних умовах.

А ось заповнення нестачі вітаміну D здатне істотно поліпшити імунну відповідь організму і істотно підвищити здатність чинити опір вірусним і мікробних інфекцій.

3. Екстракт часнику

Екстракт часнику сприяє підвищенню імунітету і робить благотворний вплив на здоров'я серцево-судинної системи. Особливо рекомендується людям, які часто застуджуються, легко підхоплюють інфекції або борються з паразитарними інфекціями. Продукт також може бути використаний в якості профілактики.

Часник століттями використовувався в якості натурального противірусного, антибактеріального і протипаразитарного кошти. Він працює як антибіотик, і дослідження показують, що він навіть сильніше пеніциліну. У багатьох випадках він також знищує ті штами, яким вдалося стати стійкими до традиційної антибіотикотерапії.

4. Екстракт бузини

Бузина - це чудовий засіб для зміцнення імунної системи. В її ягодах містяться антоцианідіни - речовини, відомі своїм імуностимулюючу дію. Чи можна використовувати бузину як засіб від застуди? Дослідження показали, що екстракт бузини є безпечним, ефективним і економічним засобом для полегшення симптомів як застуди, так і грипу.

Бузина природним чином полегшує симптоми застуди і грипу, проблеми з носовими пазухами, невралгію, запалення, хронічну втому, алергії, запор і навіть рак.

5. Цинк

При переохолодженні вже в перші години витрачається багато цинку, і потреба в ньому збільшується в 6-8 разів. Цинк необхідний для функціонування вілочковой̆ залози (тимуса) - основного органу імунної системи, який виробляє Т-лімфоцити, необхідні для знищення бактерій і вірусів. Іони цинку стимулюють продукцію інтерферонів α і γ.

Використання цинку у вигляді таблеток для розсмоктування дозволяє підвищити доступність цинку в області слизової оболонки зіву. Якщо почати його приймати в адекватних дозах (80-92 мг / добу) відразу після появи перших симптомів і продовжувати протягом двох-трьох тижнів, то тривалість застуди зменшується в середньому на три доби, при цьому тривалість виділень з носа скорочується на 34%, закладеності носа - на 37%, першіння в горлі - на 33%, захриплості - на 43%, кашлю - на 46%, болів в м'язах - на 54%. Поєднання вітаміну С, цинку, часнику, чорного кмину скорочує час вирішення всіх симптомів ГРЗ на чотири дні і зменшує тяжкість проявів захворювання.