З нічними судомами доводилося стикатися багатьом. Але якщо вони трапляються занадто часто, то людину повинен хвилювати не тільки дискомфорт, який вони доставляють. Такий симптом свідчить про наявність серйозних проблем в організмі. Адже переважно в організмі за судом не вистачає вітамінів. Яких саме? Давайте розбиратися разом із фахівцями компанії MONSTERLAB. Адже саме тут ви знайдете все для подолання даної проблеми
Які органи страждають від судоми, і чому?
Судома виникає несподівано, незалежно від волі людини. Вона може бути безболісною або супроводжуватися гострим болем. Одразу варто зазначити, що йдеться не про так звані генералізовані судоми, а про звичайні м'язові спазми. Їх називають судомами, але вони мають певні відмінності. Виникають такі явища через збої в електричній провідності нервових клітин. Найчастіше судомам піддаються литкові, сідничні та стегнові м'язи ніг. Бувають такі спазми на м'язах спини, живота, а також органів черевної порожнини, наприклад, матки.
Якого вітаміну бракує за судом?
Насамперед у разі судом не вистачає вітаміну B. Також вони можуть виникати через дефіцит калію, кальцію й магнію. Розвивається така проблема внаслідок систематичних розумових і фізичних перевантажень, нестачі сну та постійного перебування в стресових ситуаціях. Часто судоми виникають під час вагітності й пологів, що теж провокується дефіцитом зазначених вище вітамінів і мінералів.
Не варто плутати судоми через дефіцит вітаміну B з так званим синдромом неспокійних ніг. Під час сну людина відчуває певний дискомфорт, поколювання, посмикування, необхідність ворушити ногами, щоб знизити ці симптоми. У такому разі в організмі людини, найімовірніше, не вистачає заліза. Щоб підтвердити або спростувати таку гіпотезу, потрібно здати скринінговий аналіз на кількість феритину.
Як діяти в разі появи судоми?
- Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то для початку потрібно розтерти хвору ділянку, щоб до неї надійшло більше крові й відбулося зігрівання м'яза.
- Якщо спазм відбувається в гомілковостопному суглобі, то необхідно якомога сильніше зігнути стопу й потягнути її на себе. При цьому на спазмований м'яз надійде більше крові.
- Якщо спазм вразив м'яз ноги, то можна його помасажувати, трохи походити, інтенсивно порухати кінцівками, поворушити ними в різні боки, прийняти теплий душ,
- Якщо у вагітної виникло відчуття судоми спинних м'язів, то це пов'язано з навантаженням через розвиток плоду. Якщо почалися спазми живота, то знадобиться допомога лікаря.
- Якщо ж судоми виникають часто й одразу на кількох осередках, то вам необхідно звернутися до лікаря. Така консультація знадобиться й при інших симптомах судом.
Які дослідження слід пройти в разі судом?
Часто, але не завжди причина судом — дефіцит вітамінів і мікроелементів. За часто повторюваних потужних судом потрібно звернутися до медичного фахівця. Його направлення вибере сімейний лікар. У разі судом органів черевної порожнини в жінок потрібно звернутися до гінеколога. За наявності ознак захворювань вен на ногах слід показати їх хірургу або ж флебологу. Якщо людина перенесла інсульт або травму голови, то з судомами потрібно звертатися до невролога.
Найімовірніше, лікар пропише приймати від судом вітамін B або спеціальні вітамінно-мінеральний комплекс. Вони повинні будуть компенсувати нестачу калію натрію, магнію, заліза, марганцю і вітаміна B. Щоб отримати точнішу картину стану організму, вам пропишуть пройти лабораторну діагностику, що складається з таких аналізів:
- біохімія крові;
- ниркові проби;
- гормони ТТГ;
- сечовина;
- креатинін;
- загальний аналіз крові.
Рекомендуємо вам вітамін B від судом замовити з доставкою у нашому інтернет-магазині. У нас також ви знайдете інші види вітамінно-мінеральних комплексів, ефективних у подібній ситуації. Зробити правильний вибір вам допоможуть наші професійні консультанти.