Куркума довга, куркума Бар'єрна, куркума домашня, куркума яванська - все це назви, які використовуються для опису куркуми. Ця рослина походить з сімейства імбирних і росте в Індії в природному середовищі. Культивується в багатьох країнах з тропічним кліматом (наприклад, в Китаї, в Південно-Східній Азії).

Золота спеція, яку називають куркумою, особливо цінується в азіатських стравах. Однак уже давно було виявлено, що крім смаку і збагачення колірної композиції страв, приготованих з його участю, воно також приносить ряд переваг для здоров'я. З цієї причини її навіть називають найбільшою королевою всіх спецій.

Що таке куркумін?

Це жовто-золотий барвник, що міститься в куркумі, тобто багаторічні рослини із сімейства імбиру, більш широко відомого як куркума. Його протизапальні та антиоксидантні властивості допомагають підтримувати загальний стан організму і запобігають старінню організму, що також захищає від багатьох хронічних захворювань. У добавках ми зазвичай знаходимо екстракти куркуми з максимально можливою концентрацією куркумина. Добавки з куркуміном потрібен коли ви хочете скористатися його терапевтичними властивостями, тому що порошок куркумина, на жаль, не так ефективний.

Виробники добавок пропонують екстракти куркуми в різних дозах, формах і комбінаціях з іншими агентами. Наприклад у виробника Puritan's Pride, є в асортименті куркумін з додаванням екстракту чорного перцю. Чорний перець містить біологічно активну сполуку пиперин, який є алкалоїдом, таким як капсаїцин, активний компонент, що міститься в порошку чилі і кайенского перцю. Найбільш значною перевагою пиперина це його здатність підвищувати засвоєння куркумина.

Turmeric Curcumin 1000 mg with Bioperine 5 mg

Де застосовують куркуму?

Куркума має багато цінних і корисних властивостей, які використовуються для лікування деяких захворювань. Фармацевтичним сировиною є кореневище рослини, температура сушіння якого не повинна перевищувати 35 ° С. Крім того, що куркума містить багато біологічно активних речовин, вона також є східним пряністю і входить до складу багатьох східних сумішей, наприклад, каррі або гарам масала. Завдяки наявності куркумина, який надає спецій жовто-оранжевий колір, куркума широко використовується в багатьох галузях промисловості: харчування, косметика, текстиль.

Куркума - корисні властивості

Кореневища куркуми містить багато цінних елементів і біологічно активних речовин:

• куркуміноїди, в основному куркумін
• Феруловая кислота
• Ефірне масло

Куркума надає спазмолітичну (релаксантное) дію на гладку м'яз жовчних проток. В результаті підвищується секреція жовчі і полегшується її вільне перебіг. Крім того, вона відновлює нормальну скоротність жовчного міхура, в результаті чого запобігає утворенню каменів у жовчному пузике і поступово розчиняються вже існуючі камені. На додаток до стимуляції жовчних проток, куркума також збільшує секрецію підшлункової залози і шлункового соку. Усередині жовчних проток і шлунково-кишкового тракту вона володіє протизапальними і бактерицидними властивостями.

Куркумін, який є основним інгредієнтом куркуми, є сильним антиоксидантом, а також має протизапальну і протиракову дію. Особливо важливі його антиоксидантні властивості - куркумін нейтралізує активні форми кисню, які ушкоджують клітини організму. Це також сприяє зниженню так званого поганого холестерину. Крім того, куркумін використовується як противірусний, протигрибковий і антибактеріальний засіб.

Куркума - дозування

Куркумін погано розчинний у воді. Відповідно, він погано всмоктується з шлунково-кишкового тракту, тому його присутність в крові практично неможливо виявити. Тому доза до 8 г куркумина в день вважається безпечною. Щоб збільшити біодоступність куркумина в кишечнику, його слід поєднувати з пиперин. Це природний біопідсилювача, який збільшує розчинність куркумина і, отже, його поглинання. Пиперин отримують з плодів чорного перцю.

Куркума - лікувальні властивості

Водні або спиртові екстракти кореневища куркуми використовуються при проблемах з печінкою і недостатньому виробленні жовчі. Вони рекомендуються для людей, які мають:

• запалення печінки
• запалення жовчного міхура
• билиарное утворення каменів
• механічна жовтяниця
• порушення секреції травного соку
• гастрит
А ще куркуму застосовують при: переїданні, здутті живота і замку.

Куркума також містить велику кількість вітаміну В, С і К. Як відомо, вітамін К має виражену кровоспинну дію, будучи важливим вітаміном для серцево-судинної системи. Також, вітамін К - стимулятор освіти найважливішого антиоксиданту в тілі - глутатіону.

Куркума - протипоказання

Протипоказаннями до використання куркуми є:
• обструкція жовчної протоки
• жовчнокам'яна хвороба

У цих випадках перед використанням куркуми слід проконсультуватися з лікарем. Вживання занадто великої кількості куркуми може викликати розлад шлунка і діарею.

Рекомендації до прочитання

Бузина чорна - Лікувальні властивості і протипоказання

ТОП 4 біологічно активних добавок для жінок