Зростаючий дитячий організм по-особливому потребує мікро- і макроелементів, в біологічних речовинах. Добре, коли батьки це розуміють і збагачують раціон дитини корисними продуктами, а також додатковими добавками.
Чим корисний риб'ячий жир для дітей?
Для правильного і повноцінного розвитку дитини потрібні не тільки вітаміни і мінерали. Найважливішу роль відіграють ще й жирні кислоти Омега-3 (докозагексаеновая DHA і ейкозапентаєнова EPA). Вони не виробляються в організмі, тому їх регулярне надходження необхідно для процесів психічного і фізичного розвитку дитини.
Жирні кислоти входять до складу кожної клітини організму. Вони необхідні зростаючому організму щодня з дитячих років. Користь омега 3 для дітей неоціненна: вони беруть участь в процесі формування клітин імунітету, тканин шкіри, статевих гормонів, захищають серцево-судинну систему від шкідливих жирів. Вони у великих кількостях містяться в жирі морських риб: макрелі, тунця і т. Д.
Омега 3 - користь для дітей
Основні функції жирних кислот омега 3 для дітей:
1. Підвищення розумових здібностей. Збільшується кровопостачання головного мозку, ці кислоти відповідають за формування нових нейронних зв'язків, які лежать в основі процесу навчання.
2. Поліпшення гостроти зору. Докозагексаєнова кислота необхідна в ранньому дитячому віці для правильного формування зорового аналізатора. Омега 3 підвищує вироблення слізної рідини, що перешкоджає розвитку синдрому «сухого ока», який виникає при використанні смартфонів, читання, роботи за компьтером.
3. Підвищення імунітету. Поліненасичені жирні кислоти стимулюють роботу імунної системи. Омега дозволяє знизити частоту простудних хвороб і ГРВІ.
4. Профілактика гіперактивності. Британські вчені доводять, що риб'ячий жир можна застосовувати при синдромі підвищеної уваги з гіперактивністю, оскільки він має м'який заспокійливий ефект, покращує пильність і концентрацію дитини.
5. Боротьба з тривожністю і стресом. Школа, домашні завдання, контрольні, конфлікти ... Все це призводить до нервових розладів. Омега-3 допомагає впоратися з депресивно і поліпшити настрій.
6. Поліпшення засвоєння жиророзчинних вітамінів (А, Е, D, K), що також покращує зір, стан шкіри, волосся і нігтів.
7. Серцево-судинні захворювання, депресія, ревматоїдний артрит, синдром дефіциту уваги, захворювання шкіри, проблеми з пам'яттю, дислексія, астма, ожиріння - делеко не повний список захворювань, які можна вилікувати або запобігти за допомогою Омега-3.
Норми омега 3 для дітей
- Внутрішньоутробний період: жирні кислоти омега 3 входять до складу нових структур, які активно ростуть і розвиваються. Особлива їх роль у процесі формування нервової системи і органа зору (сітківки ока).
- Грудні діти (до року): жирні кислоти потрібні для утворення достатньої кількості клітин імунної системи.
- Дошкільний вік (1-6 років): в такому віці відбувається стрибок зростання організму, що дає навантаження на сердесно-судинну систему. Омега 3 захищає стінки судин від впливу негативних факторів.
- Молодший шкільний вік: відбувається активне навчання і пізнавання нового. Дитині потрібні жирні кислоти для повноцінного функціонування головного мозку. Школяру необхідна висока концентрація, хороша пам'ять, посидючість. Ось для цього і корисна дітям Омега 3.
- Період статевого дозрівання: омега-3 використовується організмом для синтезу жіночих і чоловічих статевих гормонів. При нестачі цих кислот проявляється затримка статевого розвитку, а також можлива вугрі, акне і дерматити у підлітків.
Риб'ячий жир (Омега 3) користь і шкода для дітей
Зазвичай жирні кислоти омега 3 добре переносяться дитячим організмом і не викликають побічних ефектів. Дуже рідко спостерігаються на початку прийому нудота, коліки в животі, порушення стільця. У старших дітей іноді виникають головні болі.
Омега 3 для дітей не призначається при:
- підвищеної концентрації кальцію або вітаміну Д у дитини;
- індивідуальної непереносимості риб'ячого жиру;
- в разі дискінезії жовчовивідних шляхів, моторної дисфункції жовчного міхура;
- гіперфункції або гіпофункції щитовидної залози;
- зниженні здатності згортання крові, схильності до спонтанних кровотеч.
Де міститься омега 3
Риб'ячий жир отримують з таких видів риби, як тунець, сардина, оселедець, анчоус, лосось, макрель і т.д. Для харчових добавок використовуються жир, що міститься в черевній порожнині риб, саме він і є джерелом Омег-3.
Продукти, багаті омега 3:
- морскаю риба: лосось, тунець, оселедець, палтус, форель;
- морепродукти;
- насіння льону;
- грецькі горіхи;
- насіння сої;
- яловичина.
Також риб'ячий жир омега 3 можна отримати з харчових добавок. Наприклад бренд Puritan`s Pride виготовляє риб'ячий жир для дітей у вигляді смачних жувальних цукерок, які сприяють здоровому росту і розвитку вашої дитини. Кожна цукерка забезпечує вашої дитини необхідними жирними кислотами Омега-3. Не містить штучних барвників, ароматизаторів і підсолоджувачів. Також продукт не містить глютену і консервантів, що робить його абсолютно безпечним і корисним для дитини.
Коли починати прийом
Часто батьки задаються питанням, коли починати давати малюкові омега 3 для дітей, і чи треба давати його грудним діткам. У віці до року, діти отримують всі необхідні речовини з материнського молока. Тут омега 3 потрібна мамі. А от дітям вводити в раціон омега 3 слід не раніше ніж з 2-х років, що б не травмувати травну систему. Иногода омегу 3 призначають раніше, завасімо від проблем дитини і порад лікаря. Причинами можуть бути:
- дитина часто хворіє на застуду,
- хвороби очей,
- рахіт,
- захворювання серцево-судинної системи,
- вроджені патології кістково-суглобового апарату.
Препарат Renew Life Kids DHA створений для самих маленьких особливо рекомендується дітям віком 3-6 років. Він має форму смачних, фруктових, м'яких капсул, які підходять як для жування, так і для ковтання.
Добова норма омега 3 для дітей
Максимально допустима денна доза риб'ячого жиру для дитини становить 2000-2500мг. При тривалому вживанні цієї граничної дози з'являються ознаки передозування кислотами Омега-3, що тягне за собою розлади травлення (біль у животі, нудота, гіркота в роті, діарея), зниження артеріального тиску (запаморочення, слабкість), геморагічний синдром (підшкірні крововиливи, кровоточивість ясен, неможливість зупинити кровотечу при пораненні).
Вік | Хлопчики | Дівчатка |
0-12 місяців | 0,5 г/день | 0,5 г/день |
1-3 роки | 0,7 г/день | 0,7 г/день |
4-8 років | 0,9 г/день | 0,9 г/день |
9-13 років | 1,2 г/день | 1 г/день |
14-18 років | 1,6 г/день | 1,1 г/день |