Йод — це життєво важливий мікроелемент, надто важливий для здоров'я щитоподібної залози. При нестачі йоду можуть виникати проблеми зі здоров'ям, зокрема зоб та гіпотиреоз.

Йод міститься здебільшого в морепродуктах, також є в яйцях, йодованій солі. При сильній нестачі йоду додатково застосовуються препарати.

Як і всі інші добавки, препарати йоду важливо приймати після попередньої консультації в лікаря.

Коли призначають препарати йоду?

Основні відмінності препаратів йоду

Подібні добавки випускаються в різній формі - таблетки, рідина, капсули, розчини.

  • таблетки та капсули — найпоширеніша форма, досить проста у вживанні та зберіганні;
  • препарати в рідкій формі — краплі чи розчини, актуальні, якщо необхідне дуже точне дозування;
  • порошки — менше поширені, проте можуть використовуватися, коли препарат потрібно змішати з напоями чи їжею.

За дозуванням препарати йоду класифікуються на такі групи:

  • Профілактичні — використовуються для запобігання нестачі мінералу в організмі, особливо необхідні в регіонах з низьким вмістом йоду в харчуванні.
  • Лікувальні — призначаються для лікування дефіциту йоду, медичних станів, викликаних змінами в роботі щитоподібній залозі.
  • Радіопротектори — специфічні препарати йоду, котрі приймають після ядерних аварій чи в радіології.

Йод є важливою складовою профілактики чи лікування йододефіциту цього мікроелементу.

Також препарати йоду часто застосовуються в період вагітності та годування грудьми, адже організм малюка потребує всіх мікроелементів.

Добова доза розраховується індивідуально, залежно від віку, статі та додаткових потреб, зокрема вагітність або лактація.

Для додаткового приймання йоду важливо отримати рекомендацію лікаря, а не займатися самостійною корекцією раціону. Важливо також переконатися, що препарати йоду не будуть взаємодіяти з іншими лікарськими засобами.

Кому потрібні препарати йоду?

Добавки на основі йоду варто додатково приймати при точно діагностованому дефіциті йоду.

Також препарати йоду застосовуються в таких ситуаціях:

  • Вагітність та грудне вигодовування.
  • Профілактика зоба. Така потреба виникає в регіонах з низьким вмістом йоду в харчуванні.
  • Деякі стани, викликані некоректною роботою щитоподібної залози, можуть вимагати приймання йодовмісних препаратів як частини терапії, особливо з ізотопами йоду. Препарати йоду можуть захистити щитоподібну залозу від радіоактивного йоду.
  • Процес підготовки до деяких медичних процедур, котрі матимуть вплив на щитоподібну залозу.

Як препарати йоду впливають на організм?

Подібні добавки впливають на організм різними способами, залежно від стану здоров'я.

Йод є важливим для вироблення тироїдних гормонів щитоподібною залозою. Ці гормони вкрай важливі для регуляції обміну речовин, росту, розвитку та інших процесів організму. При нестачі йоду можуть формуватися зоб та гіпотиреоз. Препарати йоду (лише за призначенням лікаря) є профілактикою цих станів, насичуючи організм потрібною концентрацією цього мінералу.

Мікроелемент важливий для розвитку мозку, особливо у плода та маленьких дітей. Недостатність мінералу у вагітних може призвести до розвиткових порушень у дитини, включаючи зниження інтелекту.

Тироїдні гормони, синтезовані з допомогою йоду, відіграють ключову роль у регуляції енергетичного обміну в організмі.

Препарати йоду

У певних випадках, наприклад під час радіаційної аварії, йодовмісні препарати можуть використовуватися для захисту щитоподібної залози від радіоактивного йоду.

Йодовмісні препарати слід використовувати ретельно і тільки за медичними рекомендаціями, оскільки як надмірне, так і недостатнє споживання цього елементу може мати серйозні наслідки для здоров'я.

В магазині MonsterLab представлені препарати йоду від найвідоміших виробників біологічно активних добавок. Незалежно від форми та дозування, ви розраховуєте отримати високу якість добавок. Консультанти магазину допоможуть обрати необхідний препарат.