Поліненасичені жирні кислоти — одні з найважливіших компонентів для нашого організму. Проте як і з будь-якими іншими відомими речовинами, навколо кислот Омега 3 шириться багато чуток, наприклад, що вони плавлять пінопласт.

Також шириться думка, що Омега 3 котрі плавлять пінопласт, ефективніші. Є й протилежна думка, що такі кислоти шкідливі для здоров'я шлунково-кишкового тракту.

Чому рибячий жир плавить пінопласт?

Відмінності риб'ячого жиру та кислот Омега-3

Для початку внесемо ясність — риб'ячий жир і омега–3 це не одне й те ж саме.

Риб'ячий жир містить велику кількість гліцеридів, серед них і поліненасичені жирні кислоти. Також до складу риб'ячого зору входять важливі, вітаміни, хлорорганічні пестициди.

Безпосередньо ж омега–3 – це окремий клас, що складається з 11–ти незамінних кислот.

Для організму найціннішими є саме дві кислоти — DHA і EPA.

Саме вони несуть найбільше користі для організму. Тож як ми бачимо, омега 3 становить лише мізерну частку від усього складу риб'ячого жиру. Для вилучення корисних кислот риб'ячий жир проходить декілька етапів очистки.

Тепер ми підходимо до найцікавішого, точніше до нашого аргументу, що риб'ячий жир котрий плавить пінопласт, ефективніший

На користь цієї думки приводились аргументи: риб'ячий жир плавить пінопласт, тож цілком логічно — швидше розчиняє холестеринові бляшки. Ця інформація розлетілася споживачами, котрі почали масово вичавлоювати рибячий жир на полістирол і писати гнівні відгуки на магазини, чия продукція не плавила пінопласт.

Якщо розібратися ближче, розуміємо що Омега 3 випускається в двох формах:

  • тригліцеридна;
  • етиловий ефір.

Саме в тригліцеридній формі рибячий жир ми отримуємо з продуктами харчуваня, це натуральний вигляд цього корисного нутрієнта. Біологічні добавки з тригліцеридною формою містять 300 мг EPA і DHA на 1000 мг риб'ячого жиру. Більшої концентрації кислот в такому випадку отримати неможливо. Саме така, природня форма, не плавить пінопласт.

Етиловий ефір (ЕЕ) — рибячий жир, синтезований в умовах лабораторії, котрий відрізняється підвищеною концентрацією Омега, за рахунок хімічних процесів. Ці процеси називаюбться етилуванням. У ході цього процесу рибячий жир змішуєтья з етанолом, згодом суміш проходить вакуумну термічну обробку. В ході цього процесу вдається збільшити кількість EPA і DHA в два рази, якщо порівнювати з тригліцеридною формою. Відповідно, саме остання форма, етилового ефіру плавить пінопласт.

Цікаво зазначити, що етиловану форму можна повернути назад до тригліцеридноїх форми, за рахунок повторної етерифікації. Така форма містить ще вищу кількість кислот EPA і DHA. Проте цей метод рідко виукористовується виробниками, оскільки відрізняється великим фінансовим навантаженням.

ДІзнавшись більше інформації про різні форми рибячого жиру, багато споживачів обрали для себе тригліцеридну форму, адже етиловий ефір — не натуральний компонент.

Після такого розвитку подій інтернет наповнився статтями про шкоду рибячого жиру у формі етил естеру. Автори статей вказували на такі недоліки:

  • рибячий жир майже не засвоюється;
  • погано впливає на кишківник;
  • змінює смакові відчуття;
  • посилює симптоми грипу;
  • провокує шкірні прояви.

Подібні аргументи не мали доказової бази, щоби зрозуміти це, достатньо ретельніше розлібратися в особливостях складу етил естеру.

Рибячий жир Омега 3

Чи правда етилова форма Омега 3 шкідлива?

Омега 3 в етиловій формі має таку ж користь, як і конкурент, тобто тригліцеридна форма. Вирбоничий процес цієї форми докладно описаний та повністю схвалений всесвтіньою організацією охорони здоровя.

Етиловий ефір має такий же рівень засвоєння, як і тригліцеридна форма. Тривалі дослідження не показали ніяких відхидень в засвоєнні форми ЕЕ та тригліцеридів.

Біодоступність форми етилового ефіру нижча, проте ця різниця з тригліцеридною формою складає всього 13%.

В магазині Monster Lab ви матимете чудову нагоду придбати Омега 3 у формі, котра вам більше до вподоби.