Хімічні речовини під назвою вітаміни беруть участь у метаболічних процесах як каталізатори або ж коферменти. Вони бувають водо- й жиророзчинними. До першої групи належать вітаміни групи B й вітамін С. Особливе місце займають жиророзчинні вітаміни. Значення для організму дітей і дорослих складно описати кількома фразами. Воно дійсно величезне.

Жиророзчинні вітаміни й усе, що обов’язково слід знати про їхній вплив на організм дорослих і дітей

До цієї групи входять вітаміни А, Е, D і K. Одразу варто зазначити, що хоча вони дійсно розчиняються в жирах, але це не означає, що їх обов'язково потрібно вживати з жирною їжею. Адже в організмі й без того досить жирів, щоб ці вітаміни могли повноцінно засвоюватися. Містяться вони в різних видах харчових продуктів. Але в багатьох випадках краще вживати вітамінно-мінеральні комплекси або дієтичні добавки з жиророзчинними вітамінами. В Україні вони доступні в багатьох магазинах, зокрема й у нашому каталозі. Давайте знайомитися з кожним із них детальніше.

Біологічна роль жиророзчинних вітамінів в організмі дорослих та дітей

Вітамін А

Насправді це група, до якої входять ретиноли і ретиноїди. Одні з них можна отримати з продуктів рослинного походження, а інші — тваринного. Але найбільше цього вітаміну міститься в ікрі, риб'ячому жирі, печінці, моркві, гарбузовому насінні, солодкому перці та різних видах зелені. Дефіцит цієї речовини може призвести до курячої сліпоти, до виразкових хвороб у різних органах, до проблем із рогівкою ока. Адже роль вітаміну А в організмі дітей і дорослих така:

  • Нормалізація зору за рахунок ретиналю, який входить до складу зорового пігменту родопсину;
  • Формування елементів тканин м'язів, ферментів печінки, статевих гормонів, складових епітелію;
  • Нейтралізація вільних радикалів в організмі за рахунок посилення антиоксидантного ефекту;
  • Синтез гіалуронової кислоти, гепаргіну, м'язових білків та інших важливих елементів організму людини.

Вітамін D

Він також має кілька форм. Частина з них виробляється під дією сонячного ультрафіолету, а деякі потрапляють в організм лише з їжею. Міститься найбільше цього вітаміну в морській рибі, молочних продуктах високої жирності, ікрі будь-яких видів, яйцях, а також у грибах лисичках. У разі дефіциту цього компонента в дитячому організмі може розвинутися рахіт. У дорослих такий дефіцит найчастіше проявляється ожирінням, остеопорозом, онкологією та іншими важкими захворюваннями. Адже значення вітаміну D для організму дітей і дорослих таке:

  • поглинання стінками кишківника фосфору й кальцію;
  • оздоровлення мієлінової оболонки нервових волокон;
  • нормалізація імунітету й роботи ендокринної системи;
  • протистояння появі й розростанню онкологічних клітин;
  • відновлення тканин кісток навіть після серйозного ураження.

Вітамін Е

Токофероли і токотрієноли, що входять до цієї групи, виконують функцію антиоксидантів у організмі. Таким чином вони сприяють його омолодженню. В організм цей вітамін надходить із поліненасиченими жирами, необхідними для формування клітинної мембрани. Адже тільки вітамін Е здатний зупиняти руйнівну силу радикалів. Він служить захистом мембрани клітин і молекули ДНК від окислювального стресу. Також цей вітамін протистоїть осіданню холестерину в судинах. Дефіцит цього вітаміну проявляється втратою еритроцитів, порушенням репродуктивної функції, неврологічними захворюваннями, а також проблемами зі шкірою й волоссям.

Жиророзчинні вітаміни для дорослих та дітей

Вітамін K

Усі три види цього вітаміну мають різну будову й по-різному потрапляють в організм. Одні вбираються з харчових продуктів, таких як рослинна олія та різні види зелені. Ще один вид виробляється в кишківнику під дією мікрофлори. У разі нестачі вітаміну K спостерігається кровоточивість, крихкість судин, руйнування кісткової тканини. Адже ця речовина відповідає за згортання крові, дію природних антикоагулянтів, а також за склад тканин кісток і сухожиль.

Найкращий спосіб забезпечити повноцінний вплив на організм дорослих і дітей жиророзчинних вітамінів — дієтичні добавки з каталогу нашого магазину. Вони мають точне дозування, розраховане таким чином, щоб діяти на органи й тканини цілюще, не завдаючи при цьому шкоди.