Вітамін С — це ефективний антиоксидант, джерело життєвих сил і здоров'я. Його дефіцит може обернутися серйозними проблемами для організму. Однак якщо вживати його безконтрольно, то шкода може вийти не меншою. Але скільки потрібно вживати вітаміну С для профілактики та під час хвороби? Розібратися з цим завданням допоможуть фахівці MonsterLab.
Які функції виконує вітамін C в організмі людини?
Під час потрапляння в тіло людини різних вірусів і бактерій, а також унаслідок їхнього розмноження людина починає відчувати цілу низку больових симптомів, які вказують на наявність застуди. Для подолання чужорідних клітин організм починає діяти через активізацію лейкоцитів і фагоцитів, внаслідок чого включається фагоцитоз — захоплення й знищення хвороботворних частинок. Тобто, імунітет готує відповідь у вигляді реакції на патоген. Він має виробити необхідну кількість інтерферонів. Розподіл і рух лейкоцитів має істотно прискоритися. Для цього в організмі має бути достатньо аскорбінової кислоти. Саме вона сприяє посиленню дії імунітету. Однак скільки на добу вживати вітаміну C за застуди та для профілактики? Як довго це потрібно робити? І які ще є правила вживання аскорбінової кислоти? Адже нехтувати цією інформацією нерозумно й навіть небезпечно.
Кількість вітаміну С для лікування та профілактики
Ця тема в усі часи цікавила вчених і медиків. Зокрема, двічі Нобелівський лауреат Лайнус Полінг заснував преміальний фонд за дослідження у сфері лікувальної сили вітамінів. Сам учений активно просував ідею необхідності збільшення споживання аскорбінової кислоти та низки інших аналогічних речовин. Його дослідження відображені в концепції ортомолекулярної медицини. Зокрема, він рекомендував вживати за застуди щоденно вітаміну С у кількості до 3 г цього. Хоча інші вчені спростували таку ідею, але значення цього продукту таким чином не нівелювалося.
Порадам Лайнуса Полінга довіряло дуже багато відомих людей, включно з Маргарет Тетчер. Коли її запитували, яким чином вона справляється із застудними захворюваннями, Залізна леді відповідала, що вживає при захворюванні до 3 г ацетилсаліцилової кислоти за раз. І в цьому є зерно істини з огляду на ефективність вітаміну під час застуди. Вченими було доведено, що за умови щоденного вживання аскорбінової кислоти в кількості 2.000 мг спортсмени та військовослужбовці вдвічі рідше хворіють на грип та інші інфекції. За сукупністю результатів подібних досліджень у медицині було виведено профілактичну норму щоденного вживання вітаміну С для дітей і дорослих різного віку:
- від 1 до 2 років — 15 мг;
- від 4 до 8 років — 25 мг;
- від 9 до 13 років — 45 мг;
- дівчата й юнаки — 65 і 75 мг;
- жінки й чоловіки — 75 і 90 мг.
Також лікарі рекомендують збільшувати на 35 мг кількість вітаміну С для чоловіків і жінок, які в даний момент хворіють або ж є завзятими курцями. Адже в їхньому організмі постійно виникає окислювальний стрес унаслідок токсинів, що надходять в організм внаслідок продуктів життєдіяльності бактерій і вірусів чи під час вдихання сигаретного диму. При цьому гине багато клітин. Тому для їх відновлення постійно потрібне поповнення кількості вітаміну C, що міститься в організмі. Занадто збільшувати дозу також не рекомендується, адже це може спровокувати серйозні ускладнення.
Чим небезпечне зловживання аскорбіновою кислотою?
Передозування під час прийому цього вітаміну може призвести до утворення каменів, нудоти й алергії. Адже він не виводиться з нирок, а відкладається в них у вигляді оксалату кальцію. Але водночас дефіцит вітаміну С обертається цингою, зниженням імунітету, частими інфекційними захворюваннями. Ідеальним способом отримання аскорбінової кислоти було б уживання різних фруктів і овочів. Наприклад, в одному лимоні вона міститься в кількості 53 мг, а в апельсині — 70 мг. Але в різних людей харчові продукти засвоюються по-різному. Та й якість фруктів може бути сумнівною.
Оптимальне рішення — в нашому інтернет-магазині замовити онлайн вітамінно-мінеральні комплекси. Кількість вітаміну C в них відповідає потребам людського організму. Крім того, його пропонують у найбільш придатній для сприйняття формі, без будь-яких токсичних доповнень.