Глютамин - це амінокислота, яка відноситься до групи ендогенних амінокислот, тому вона виробляється організмом людини в певних дозах. Це основний будівельний матеріал для м'язів, що становить майже 60% вмісту м'язової тканини. Для людей, які не займаються спортом, кількість виробленого організмом досить. У свою чергу, спортсменами він використовується в якості біологічно активної добавки, яка має дуже широке застосування.

 

Користь глютамина

Л-Глютамин в першу чергу призначений для підтримки роботи організму, особливо для людей, які інтенсивно тренуються. Його основне завдання - стимулювати синтез м'язових білків, підвищувати фізичну працездатність за рахунок поповнення запасів глікогену і усувати катаболические процеси. Цей процес також дозволяє приймати глютамин для схуднення.

Глютамин є амінокислотою, що підтримує нормальне функціонування кишечника, а також герметизуючої кишечник, захищаючи, таким чином, від проникнення мікроорганізмів в кровотік. Покращує роботу серця, підвищує імунну систему, допомагає при виразці шлунка і прискорює загоєння ран. L-Глютамин також підтримує нормальний рівень цукру в крові, запобігаючи падінню інсуліну.

Завдяки його використанню організм швидше відновлюється, особливо після інтенсивних тренувань. Користь л-глютамина також використовується для правильного функціонування мозку, для видалення непотрібних продуктів обміну речовин і зменшення почуття голоду.

Отже, як ви можете бачити, глютамин має різнобічний ефект, тому, незважаючи на багато аспектів, які є виключно ефективними для спортсменів, він впливає на такі життєво важливі функції.

Як правильно пити глютамин

Відповідне виробництво і правильне харчування дають можливість підтримувати глютамин в організмі на належному рівні. Однак для спортсменів дуже хорошим рішенням є додавання цієї амінокислоти з харчових добавок.

Так скільки і як приймати глютамин?

  • Для людей з помірним навантаженням - 3-5 г, приймати глютамин слід 2-3 рази в день.
  • Для людей з інтенсивним навантаженням - 5-8 г в день.
  • Для бодібілдерів вагою не менше 100 кг денний прийом глютамина становить близько 30 м

Рекомендується пити глютамин під час або після їди. Не варто перестаратися і приймати занадто багато глютамина. Якщо ми приймаємо більше, це може привести до проблем з нирками, нормальному метаболізму аміаку, до порушень кислотно-лужного балансу, а також до неправильного транспорту амінокислот в тканині.

Анаболічний і антикатаболічний користь глютамина

Глютамин є білкової амінокислотою, що означає, що він включений як в будівельний, так і в інші білки, наприклад, ферменти. Крім того, це субстрат для гліцину (ще одна амінокислота білка). У разі підвищеної потреби в глютамине і його недостатнього харчування в раціоні організм набуває його з скелетних м'язів, що, на жаль, може стимулювати їх катаболізм. З цієї причини вкрай важливо пити L-глютамин для захисту м'язів від катаболізму, особливо у фізично активних людей.

Ефективне джерело енергії і більш легке оновлення глікогену

Прийом глютаміну допомагає поповнити запаси глікогену в м'язах, що виражається в їх більш швидкої готовності до нових навантажень. Він також є основним енергетичним субстратом для клітин кісткового мозку і лейкоцитів і сприяє збільшенню швидкості їх поділу, завдяки чому він може позитивно впливати на стан імунної системи.

Крім того, було доведено, що L-глютамин може пригнічувати раптове, швидке підвищення рівня глюкози в крові і секрецію інсуліну у відповідь на споживану їжу, так що енергія, яка надходить з їжею, вивільняється більш стриманим чином і може використовуватися організмом більш ефективно.

Зміцнює імунну систему

Глютамин підтримує вироблення і регулює діяльність імунних клітин, знижуючи ризик зараження. Більш того, разом з цистеїном і гліцином він сприяє утворенню одного з найважливіших ендогенних антиоксидантів - глутатіону. Видаляє кисневі радикали, бере участь в детоксикації печінки і покращує виявлення і знищення мікроорганізмів.

Захищає травний тракт

Глютамин є джерелом енергії для шлунково-кишкових клітин. Він підтримує підтримку цілісності кишкового бар'єра, що може знизити ризик інфекції і виникнення аутоімунних захворювань. Покращуючи кровопостачання слизової оболонки, він прискорює загоєння виразкової хвороби.

Глютамин в продуктах харчування

В яких саме продуктах міститься глютамин? Вище ми вже говорили про те, що повністю поповнити потреба організму в цьому речовині продуктами харчування не вийде. Однак все ж варто виділити деякі продукти, які містять згадану амінокислоту в значних кількостях, і які буде доречно поєднувати з харчовими добавками.

Отже, глютамин міститься в природних кладезем тваринного походження:

А ще глютамін у великих кількостях міститься в сироватковому протеїні і, отже, в молочній сироватці.

Висновки

Таким чином, можна зробити висновок що глютамин - це універсальний препарат, який добре підходить як для занять спортом, так і для здоров'я. Фізично активні люди можуть розраховувати на поліпшення процесу відновлення і підвищення фізичної працездатності. З метою підтримки здоров'я, глютамин можна приймати для зміцнення імунітету, мозкової активності і поліпшення стану травної системи.